Finanse w popkulturze - film "The Big Short" o kryzysie hipotecznym w USA (podcast)

niedziela, 2 lipca 2017

Finanse to nie tylko statystyki, przepływy pieniężne, biznes, giełda i analizowanie wykresów. To też popkultura (choć myślę, że wielu z was mogłoby mnie zabić za podobne porównanie). Niemniej, uważam, że na ten temat istnieje tyle różnych publikacji – czy to książek popularno-naukowych, blogów, gazet – że trudno powiedzieć, aby ta dziedzina leżała wyłącznie w kręgu zainteresowania ludzi „z branży”.

Fot. Sam Valadi | www.flickr.com | Creative Commons

Coraz chętniej rozmawiamy na tematy związane z finansami. Interesuje nas to nie tylko w kontekście pomnażania własnego majątku, ale również tak po prostu, bo chcemy być mądrzejsi, bardziej obyci. Dlatego równie chętnie sięgamy po filmy traktujące o finansach. Niewątpliwie takim filmem jest „The Big Short”, który gorąco polecam.


W pierwszym odcinku podcastu „Luźno o Finansach” poruszam kwestię tego filmu, jego nawiązania do kryzysu hipotecznego, który wybuchł w 2008 roku i przytaczam jego genezę. Aktualnie dostępna jest tylko wersja audio na Soundcloud, niemniej gorąco zachęcam do odsłuchania i podzielenia się opinią w komentarzach. Chętnie podejmę dyskusję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Copyright © 2016. Finanse pod lupą.
Design by Herdiansyah Hamzah. & Distributed by Free Blogger Templates
Creative Commons License